Březen 2008
Kontakt na My Chemical Romance

22. března 2008 v 14:53 | Nikola |  My Chemical Romance - Info
My Chemical Romance můžete kontaktovat přes e-mail write@mychemicalromace.com (nevím jestli je správný), ale tenhle je určitě infomcr@mychemicalromance.com nebo na
adrese:
Warner Bros. Records
New Media
MCR Fan Mail
3300 Warner Blvd.
Burbank, CA 91505
Adresa na Gerarda:
69 Salter Place
Belleville
New Jersey 07109
Pokud se rozhodnete poslat dopis, tak tady jsem Vám našla ceník!
Kopírovat jen smím zdrojem!

Svátky a Narozeniny My Chemical Romance:o)

22. března 2008 v 13:16 | Nikola |  My Chemical Romance - Info
Narozeniny
Gerard Way
9.4.
Mikey Way
10.9.
Frankie Iero
31.10.
Bob Bryar
31.12.
Ray Toro
15.7.
Svátky
Gerard Way
9.8.
Mikey Way
29.9.
Frankie Iero
4.10.
Bob Bryar
7.6.
Ray Toro
3.6.

Věděli jste že.....?

22. března 2008 v 11:47 | Nikola |  My Chemical Romance - Info
- Všechna alba MCR jsou koncepční.
I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love vypráví příběh milenců, kteří společně spáchali několik zločinů a na konci jsou zastřeleni v poušti.
O Three Cheers For Sweet Revenge se říká, že navazuje na předešlé album. Muž se tu pokouší znovu nabýt života, aby se mohl setkat se svou milovanou. Na oplátku musí přinést ďáblovi 1000 zlých duší.
The Black Parade je příběhem mladého muže jménem Pacient, který umírá na rakovinu. Ohlíží se za svým životem, smrt za ním přichází ve formě černého průvodu.
- Manažer My Chemical Romance se jmenuje Brian Schecter.
- Pracovní název desky The Black Parade byl The Rise and Fall of My Chemical Romance.
- Na songu "Mama" se podílela herečka a zpěvačka Liza Minelli, dcera Judy Garland. Nazpívala part Matky Války. O vokály v refrénu se postarali také Linda Iero, Donald James & Donna Lee Way (ať žije rodina;-))
- Písnička "Welcome To The Black Parade" premiérově zazněla 31. srpna 2006 na pre-show Video Music Awards.
- Album The Black Parade vyšlo také ve speciální limitované edici, která obsahuje 64 stránkovou knížečku s Gerardovými kresbami, poznámkami kapely o výrobě nové desky a čtyři speciální umělecké karty - to vše uložené ve dlouhé krabičce, zabalené v černém bavlněném sametu.
- Na tvorbě kostýmů k The Black Parade se podílela Colleen Atwood, slavná návrhářka, která spolupracuje s Timem Burtonem.
- Gerard se podílel na videoklipu kapely Thrice "Image Of The Invisible"
- Remix skladby "To The End" je součástí soundtracku k filmu Underworld: Evolution.
- Gerard se měl objevit ve videoklipu "Graduation Day" kapely Head Automatica.
- Gerard a Bert McCracken byli velkými kamarády, v současnosti spolu ale nemluví. Důvody nejsou známy.
- MCR nahráli několik coverů slavných písní - "Astro Zombies" od The Misfits, "Jack The Ripper" od Morrisey, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey (Vánoce 2004) a společně s The Used pak "Under Pressure" od Freddieho Mercury a Davida Bowieho.
- Podle Geoffa Rickleyho, frontmana kapely Thursday, jsou MCR oblíbenou kapelou Frances Bean Cobain.
- V březnu 2006 vyšla neoficiální biografie MCR od Jimmyho Ramsaye s názvem "My Chemical Romance: Something Incredible This Way Comes". Kniha popisuje cestu My Chemical Romance ke slávě.
- Dalším neoficiálním počinem je DVD s názvem "Things That Make You Go Mmm". Je plné rozhovorů s lidmi, kteří znali MCR ještě než se proslavili.
- Gerard pro dobročinné účely navrhl
tohle sáčko. Výtěžek šel na boj proti rakovině prsu.
- Kapela Green Day si vybrala My Chemical Romance za předskokany pro své evropské turné k albu American Idiot. Do Česka však MCR nepřijeli a nahradili je čeští Clou.
- Song "Disenchanted" se původně jmenoval "Shut Up And Play"
- Zadní vokály k songu "You Know What They Do to Guys like us in Prison" nazpíval Bert McCracken.
- MCR mají vlastní hvězdu. Pár fanoušků jim ji registrovalo 24. října, tedy v den vydání alba The Black Parade, v mezinárodní databázi hvězd.

Zajímavosti

22. března 2008 v 11:46 | Nikola |  My Chemical Romance - Info
 • Také Gerardův brácha Michael měl v mládí potíže se zákonem. Coby počítačový pirát si přivydělával prodejem nejegálně stažených filmů od disneyho.,,Brácha si tehdy přišel na slušné peníze,''zavzpomínal Gerard.,,Ty filmy tehdy nebyly k sehnání a Michael si díky jejich prodeji ne eBay vydělal pořádný balík. Pak to ale prasklo, a do našeho domu vlítla policie. jen proto, že mu tehdy bylo teprve 15, neskončil ve vězení.
 • ,,Od chvíle, kdy jsme zabodovali s naší druhou deskou, se náš život změnil téměř od základu,''prozradil zpěvák Gerard.,,Nevíme už, co to znamená mít soukromí, co je to v klidu a pořádně se vyspat, jak nejíst ve stresu... Ale i tak nás to moc baví. Za vším je spousta dřiny. ale i když teď hrajeme třeba jen hodinu denně a pak si užívánme volna, je pro nás právě ta jedna hodina nejkrásnější částí dne.''
 • První deska této partičky z New Jersey pod názvem Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. mix, punku, rocku, ema a popu ovšem tehdy nezabral tolik, jak všichni čekali. kluci se ale ani v nejmenším nehodlali vzdát. Ještě více se ponořili do svého ,,světa umění'' a pustili se do skládání dalších melodií a teytů pro své druhé album.
 • Rok 2004 byl pro My Chemical Romance naprosto přelomovým. Deska Three Cheer For Sweet Revenge zaznamenala celosvětový úspěch. hity I'm not okay(I promise), Helena a The Ghost Of You bodovaly ve všech rádiových a televizních hitparádách. Obrovský zájem o My Chemical Romance projevila také MTV a z mladých punk rockerů se brzy staly skutečné hvězdy.
 • Jejich úspěch také v té době zaujal také rockové velikány Green Day, kteří si
  My CHemical Romance vybrali jako své předskokany pro světové turné. Kapelu tak během pát měsíců mohli na vlastní oči poznat fanoušci po celém světě.Jen Praha se tehdy jejich návštěvy nedočkala, protože větší polovinu kapely schvátila chřipka.Jejich místo tak na pražském koncertě Green Day nahradili Clou.
 • Ačkoli první deska My Chemical Romance vyšla v roce 2002,začátek existence skupiny se pojí s dobou, kdy Gerard Artur Way začal v podkroví domu svých rodičů psát první texty a muziku. Tehdy ostrost a tajemnost nově vznikajících skladeb dostaly jeho kámoše Raymonda Toro Ortize natolik, že se bez váhání k Gerardovi přidal.
 • My Chemical Romance mají ovšem i pár stinných stránek. Například Raymond nedávno přiznal, že v době, kdy ještě kapela nebyla slavná, byl v obchodě přistižen při krádeži baterií.,,Neměl jsem tehdy peníze a baterky jsem potřeboval do přístroje na nahrávání,''prásknul na sebe Ray.,,Teď bych už nic podobného neudělal, i kdybych v kapse neměl jediný dolar. Krást se prostě nemá.''
 • O desce The Black Parade se mluví doslova v superlativech. Kromě jiných za ní stojí slavný producent Rob Cavallo, který se postaral také o úspěch alba Green Day American Idiot.,,V našem prvním albu jsme hledali sami sebe,''tvrdí s odstupem času Gerard.,,Na druhém jsme se zdokonalili a co se týká třetího, to ať posoudí naši fanoušci. Věříme, že jsme nezklamali.''
 • V té době však kapela nebyla zdaleka kompletní. K Raymondovi se po krátké době připojil ještě další kytarista Frank Anthony lero. Za bicí usedl Robert Bryar a baskytary se chopil Michael James Way. Pak už se My Chemical Romance pustili za doprovodu Gerardova skvělého zpěvu do přípravy píšniček, kterými se rozhodli dobýt svět.
 • Na jaře loňského roku potěšili My Chemical Romance vydáním live CD a DVD Live On The Murder Scene. Tím zkrátili dobu, kdy už všichni netrpělivě čekali na třetí řadové album The Black Parade.To vyšlo jen o pár měsíců později, přešně 23.října 2006 za doprovodu úspěšného singlu Welcome To The Black Parade.
 • Zanejzářivější osobnost kapely je právem považován Gerard. Jak sám říká, život bez své kapely a rockové muziky by si už nedokázal představit. Přitom je to jen pár let, kdy se živil jako návrhář hraček pro děti.,,Často na tu krásnou dobu vzpomínám,''přiznává s odstupem času.,,I to mi dávalo spoustu skvělé inspirace.''

My Chemical Romance - Info

22. března 2008 v 11:45 | Nikola |  My Chemical Romance - Info
Skupina My Chemical Romance, pocházející z Newarku v New Jersey, není typickou rockovou skupinou. Všichni tvrdí, že vyrůstali ve zvláštních domácnostech, což možná ovlivnilo některé "typicky" zvláštní chování vycházejícího z pocitů této rockové skupiny.
Gerard Way (zpěv) a jeho bratr Mikey (basskytara) jsou členy skupiny, stejně tak jimi jsou i Frank Iero (kytara), Ray Toro (kytara) a Bob Bryar (bicí).
Tato specifická skupina o sobě tvrdí, že pocházejí v New York/ New Jerseyské punkové scény, která na ně měla jako na teenagery největší vliv.
Kytarista Frank Iero hraje od svých 11 let, dokud dělal školu, tak měl povoleno cvičit ve sklepě.

Skupině My Chemical Romance se dostalo od nálepky "Emo" kapely až po "Upírský a zombie" rock. Věří v to, že když se vám budou jejich písně líbit, tak se vám budou líbit a je jedno co to je za styl.
Skupina technicky vzato začala fungovat, když začal Gerard psát texty a přizval si svého kamaráda Matta Pelissiera na pomoc. Ray v té době prakticky doopravdy nehrál zhruba tři roky, ale stejně přišel, aby to zkusil. Šel na zkoušku do jejich podkroví a skončilo to tak, že byl naprosto unešený Gerardovým stylem hudby a psaním. Jeho hudba byla totiž vážně temná, ostrá a přitom v sobě stále měla neurčité prvky popu. Po pár společných zkouškách, co spolu hráli tu existovala určitá energie. Mike s nimi začal hrát na baskytaru a brzy, pár měsíců poté, se k nim připojil Frank, aby zaujal místo druhého kytaristy. Náhodou působil i v jiné skupině, což jim pomohlo k prvním vystoupením. Když se ta skupina rozpadla, první instinkt MCR bylo vzít Franka mezi sebe. Frank byl v té době už jejich fanoušek a vynikající kytarista. Byli v životní etapě, kdy se před nimi objevila křižovatka, kde mohli jít buď jednou cestou nebo jinou a vyšlo to tak, že se všichni sešli a společně vytvořili skupinu. Byli šťastní, že se našli a nyní jsou ještě šťastnější, že jsou tam, kde jsou.
První album My Chemical Romance dostalo název "I brought you my bullets, you brought me your love" a vyšlo v roce 2002. Získalo si celosvětovou pozornost díky 13 písním, které představovali skupinu, jenž byla poté dva roky na turné. Získali si po Severní Americe i Evropě slušný počet fanoušků.
Aby vytvořili své nejnovější album "Three cheers for sweet revenge", museli se MCR (jak jim nyní říká většina lidí) vzdát cestování, které už tak dlouho absolvovali. Byla to jediná možnost jak vydat slušné album a stalo se tomu tak. "Three cheers for sweet revenge" každý nazývá "násilným nebezpečným popem". Skupina to řekla takto: "Růže z popela pochází z tragédie 11. září."
Na obalu alba vyniká Gerardova kresba, inspirovaná láskou skupiny k hororům, komiksům a science-fiction.
Dnes jsou MCR jednou z nejžádanějších skupin na důležitých turné v Americe jako např. "Taste of Chaos" a "Warped Tour". Na jaře roku 2005 dokonce jeli na turné s punk-rockovou skupinou z Oaklandu, Green Day.
gerard:
"Lidi si o nás myslej, že jsme prachatí upíři."
"Pokud si jen na minutu myslíte, že jste lepší než 16tiletá holka v tričku Green Day, mýlíte se. Vzpomeňte si, jak jste šli poprvý na koncert a viděli svou oblíbenou kapelu. Měli jste na sobě jejich tričko a zpívali s nima každý slovo. Neměli jste ani potuchy o politice, účesech nebo co právě frčí. Ale věděli jste, že tahle muzika vám dává pocit odlišnosti. A někdo vám nakonec porozuměl. A právě o tom hudba je."
"Tak jaký byli Vánoce, kluci? Dostali jste všichni spoustu černejch triček?"
"Nic nás nezastaví."
O depresi: "Když jsem obklopenej fanoušky, mám pocit, že na to nejsem sám."
"Když líbáte chlapíka s vousama, je to jiný."
"Když jsem psal tuhle písničku, vzpomínal jsem, jak těžký je bejt 16tiletým klukem na střední. Vždycky jsem chtěl bejt umělcem, takže jsem byl takovým osamělým děckem, co se furt opíjelo. Měl jsem jenom jednoho kámoše. Taky se mi moc líbila jedna holka, která nakonec dělala fakt divný fotky svýho přítele, a to mě zničilo. Plaval jsem v jámě plný zoufalství, žárlivosti a alkoholismu."
"Líbilo by se mi, kdyby mě nějakej chlápek chňapnul za zadek. Ale zřejmě by záleželo i na tom, jak by mě za něj chňapnul."
"V muzice je strašlivej nedostatek sexu."
"Nejbláznivější věc, jaká se mi kdy stala, bylo napadení černým ptákem. Kloval mě do hlavy. Byli jsme v hotelu The Phoenix v San Franciscu. Právě jsme odjížděli na show, když mě ten pták napadl. Druhej den tam byli Slipknot, a když odcházeli, napadl je taky."
"Nechtěl jsem to říkat... Když mi bylo deset, měl jsem rád Hvězdný války."
ray:
"Každej má někdy těžký období, nás nevyjímaje. Nejlepší rada, jakou vám můžeme dát je se nevzdávat a vždycky věřit sám v sebe, protože když to dokážete, nic není nemožný."
O vlivech na desce TCFSR: "Bylo tam vlastně víc vlivů. Každej z nás poslouchá jinou muziku, takže jsme všichni přispěli svými nápady. Já upřednostňuju spíš technickej typ hraní, Frank hraje tvrdší punk style a Gerard s Mikeym jsou posedlí brit-popem a kapelou The Smiths, takže všechny tyhle elementy zapůsobily na naše songy."
O skladbě "Romance": " Je to klasická kytarovka, kterou někdo napsal, a já ji v ložnici nahrál do počítače. Přehrál jsem ji klukům a shodli jsme se, že by to bylo skvělý intro na našem CD. Fungovalo, že jsme ji nazvali "Romance" a fungovalo, že to nebyl záměr."
frank:
O klipu I´m Not Okay (I Promise), verze 2: "Víte, je to mý nejoblíbenější video, ačkoliv je... uhm... naše."
"Neumím si představit, že by nějaká jiná kapela měla lepší děti než my. A i kdyby měli, ty naše by je zmlátili."
"Mrtvolu bych schoval do volební budky. Inteligentní lidi do nich očividně už roky nevstoupili."
O svém autě: "Žádná klimatizace. Brzdy? Neexistují. Musíte vystrčit nohu ze dveří, abyste zpomalili. To je moje."
"Randil bych s Gerardem."
O svém nejlepším zážitku od dob, kdy je v kapele: "Když jsme nahrávali desku, mohl jsem se setkat s Keithem Morrisem, kterej zpívá v Black Flag. Dokonce zpíval i na našem albu. Pro mě to bylo naprosto úžasný. Ani nevím, kolikrát jsem si sám hrával skladby od Black Flag. Když pak Keith přišel, byli jsem pěkně opilí. Myslím, že se bál."
"Tohle je kapela, která vám zachrání život."
O tom, jaký byl, když mu bylo deset: "Pitomec. Byl jsem strašnej pitomec! Pro mý dobro mi řekli, že jsem příliš inteligentní, ale to já jsem nevěděl. Nesnášel jsem autoritu, a to mi bylo deset!"
mikey:
"Ashlee Simpson se mi svěřila, že má naše CDčko."
O bráchovi Gerardovi: "Jsme jako nejlepší kámoši. Sdíleli jsem jeden pokoj, kterej byl fakt malej, vlezli se tam jenom dvě postele. Jsme zvyklí bejt spolu. Když se podíváte na naše fotky z dětství, vždycky jsme stejně oblečení. Rodiče nás fotili úplně všude. Zvykl jsem si, že ho vidím neustále. Je to fakt skvělý."
"Klidněl bych snědl tolik sushi, kolik sám vážím."
"Jo, bolívá mě hlava, a dost. Byl jsem u benzínky, měli tam konvici s kávou a já na ni asi minutu koukal. Pak přišel brácha, dostal to kafe a pak si mě dobíral."
O soudu s Michaelem Jacksonem: "Když jsem byl v Německu, zašel jsem do kavárny. Nerozuměl jsem ani slovu, co tam říkali. Ale byly tam dvě holky, co si povídali a já zaslechl jenom "Kinder Sex" a "Michael Jackson". Nevěděl jsem, o co šlo, ale musel jsem se smát."
bob:
"Na bicí jsem začal hrát ve třech letech a pak jsem si po škole vyšlapával cestičku do hudebního byznysu tak, že jsem pracoval v hudebních obchoďácích a nahrávacích studiích. Pak jsem začal dělat technika bicích a nakonec jsem vždycky skončil tím, že jsem se potloukal kolem My Chemical Romance."
O tom, jak byl málem zastřelen: "Otevřel jsem okno. Nevěděl jsem co jinýho dělat. No, teď jsem určitě v bezpečí před zbraní když jsem otevřel to zku*vený okno."
O tom, jak dělá řízky: "Vemu řízek, ocet a nějaký další s*ačky. Řekl bych vám to, ale pak bych vás musel zabít. Sakra, fakt nevím. Vařím fakt dobře, když mám před sebou knížku."
Začátek

21. března 2008 v 15:39 | Nikola
21.3.2008 vznikl tento blog!