Zajímavosti

22. března 2008 v 11:46 | Nikola |  My Chemical Romance - Info
 • Také Gerardův brácha Michael měl v mládí potíže se zákonem. Coby počítačový pirát si přivydělával prodejem nejegálně stažených filmů od disneyho.,,Brácha si tehdy přišel na slušné peníze,''zavzpomínal Gerard.,,Ty filmy tehdy nebyly k sehnání a Michael si díky jejich prodeji ne eBay vydělal pořádný balík. Pak to ale prasklo, a do našeho domu vlítla policie. jen proto, že mu tehdy bylo teprve 15, neskončil ve vězení.
 • ,,Od chvíle, kdy jsme zabodovali s naší druhou deskou, se náš život změnil téměř od základu,''prozradil zpěvák Gerard.,,Nevíme už, co to znamená mít soukromí, co je to v klidu a pořádně se vyspat, jak nejíst ve stresu... Ale i tak nás to moc baví. Za vším je spousta dřiny. ale i když teď hrajeme třeba jen hodinu denně a pak si užívánme volna, je pro nás právě ta jedna hodina nejkrásnější částí dne.''
 • První deska této partičky z New Jersey pod názvem Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. mix, punku, rocku, ema a popu ovšem tehdy nezabral tolik, jak všichni čekali. kluci se ale ani v nejmenším nehodlali vzdát. Ještě více se ponořili do svého ,,světa umění'' a pustili se do skládání dalších melodií a teytů pro své druhé album.
 • Rok 2004 byl pro My Chemical Romance naprosto přelomovým. Deska Three Cheer For Sweet Revenge zaznamenala celosvětový úspěch. hity I'm not okay(I promise), Helena a The Ghost Of You bodovaly ve všech rádiových a televizních hitparádách. Obrovský zájem o My Chemical Romance projevila také MTV a z mladých punk rockerů se brzy staly skutečné hvězdy.
 • Jejich úspěch také v té době zaujal také rockové velikány Green Day, kteří si
  My CHemical Romance vybrali jako své předskokany pro světové turné. Kapelu tak během pát měsíců mohli na vlastní oči poznat fanoušci po celém světě.Jen Praha se tehdy jejich návštěvy nedočkala, protože větší polovinu kapely schvátila chřipka.Jejich místo tak na pražském koncertě Green Day nahradili Clou.
 • Ačkoli první deska My Chemical Romance vyšla v roce 2002,začátek existence skupiny se pojí s dobou, kdy Gerard Artur Way začal v podkroví domu svých rodičů psát první texty a muziku. Tehdy ostrost a tajemnost nově vznikajících skladeb dostaly jeho kámoše Raymonda Toro Ortize natolik, že se bez váhání k Gerardovi přidal.
 • My Chemical Romance mají ovšem i pár stinných stránek. Například Raymond nedávno přiznal, že v době, kdy ještě kapela nebyla slavná, byl v obchodě přistižen při krádeži baterií.,,Neměl jsem tehdy peníze a baterky jsem potřeboval do přístroje na nahrávání,''prásknul na sebe Ray.,,Teď bych už nic podobného neudělal, i kdybych v kapse neměl jediný dolar. Krást se prostě nemá.''
 • O desce The Black Parade se mluví doslova v superlativech. Kromě jiných za ní stojí slavný producent Rob Cavallo, který se postaral také o úspěch alba Green Day American Idiot.,,V našem prvním albu jsme hledali sami sebe,''tvrdí s odstupem času Gerard.,,Na druhém jsme se zdokonalili a co se týká třetího, to ať posoudí naši fanoušci. Věříme, že jsme nezklamali.''
 • V té době však kapela nebyla zdaleka kompletní. K Raymondovi se po krátké době připojil ještě další kytarista Frank Anthony lero. Za bicí usedl Robert Bryar a baskytary se chopil Michael James Way. Pak už se My Chemical Romance pustili za doprovodu Gerardova skvělého zpěvu do přípravy píšniček, kterými se rozhodli dobýt svět.
 • Na jaře loňského roku potěšili My Chemical Romance vydáním live CD a DVD Live On The Murder Scene. Tím zkrátili dobu, kdy už všichni netrpělivě čekali na třetí řadové album The Black Parade.To vyšlo jen o pár měsíců později, přešně 23.října 2006 za doprovodu úspěšného singlu Welcome To The Black Parade.
 • Zanejzářivější osobnost kapely je právem považován Gerard. Jak sám říká, život bez své kapely a rockové muziky by si už nedokázal představit. Přitom je to jen pár let, kdy se živil jako návrhář hraček pro děti.,,Často na tu krásnou dobu vzpomínám,''přiznává s odstupem času.,,I to mi dávalo spoustu skvělé inspirace.''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AmoriQ AmoriQ | Web | 22. března 2008 v 11:48 | Reagovat

pleas kukni sa ne tento blog...www.woowblog.blog.cz...dik...a sry za reklamu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama